Informace pro zájemce

Informace pro zájemce

Máte zájem o ubytování v našem zařízení? Základní informace naleznete zde.

Přijímání žádostí je výhradně u sociální pracovnice - +420 284 086 903, (kontakty najdete pod zeleným tlačítkem KONTAKTY v záhlaví - rolujte k sekci Domov pro seniory) , která Vám zodpoví Vaše další dotazy.

K řádnému zažádání je nutné vyplnit písemnou žádost , kterou Vám potvrdí Váš praktický lékař. Následně budeme rádi, když Vás budeme moci navštívit ve Vašem domově, abychom mohli provést sociální šetření, jehož účelem je zjištění co nejvíce informací o Vaší situaci, zjištění Vašich potřeb a zhodnocení, zda je náš domov tou pravou službou, která Vám zajistí potřebnou podporu. Vaši žádost pak ještě předběžně posoudí smluvní lékař zařízení a na základě těchto všech informací bude Vaše žádost vyhodnocena sociálně - zdravotní komisí. Komise v souvislosti s potřebou péče o Vaši osobu přidělí Vaší žádosti body a Vy budete čekat, až Vás sociální pracovnice vyzve k nástupu.

Čekací lhůta není stanovena - pořadí nástupu se řídí potřebností žadatele, nikoliv datem podání žádosti. Je proto zbytečné podávat si žádost v předstihu před vznikem takové situace, která odůvodňuje Váš pobyt v našem domově. Čekací doba se v posledních letech značně prodloužila a souvisí s potřebností služby. V případech, kdy klient velkou míru naší péče potřebuje, může být i v řádu měsíců, v případě mobilního žadatele s menší potřebou péče je v řádu několika let. Dvoulůžkové pokoje bývají uvolněny častěji a naděje na nástup je vyšší. DÉLKA DOBY OD PODÁNÍ ŽÁDOSTI NEOVLIVNÍ PRAVDĚPODOBNOST PŘIJETÍ.

Cena služby je stanovena v SAZEBNÍKU ÚHRAD - viz dokumenty níže.

Kde získáte žádost a další dokumenty - na konci tohoto článku najdete odkaz na všechny potřebné dokumenty.

Žádost si můžete vyzvednout osobně (nejlépe po telefonické domluvě) přímo v Domově u sociálních pracovnic, nebo si jí můžete vyžádat v elektronické podobě, případně Vám ji ve výjimečných případech sociální pracovnice doručí osobně do Vašeho bydliště. Ke stažení najdete žádost zde, ovšem podání žádosti elektronicky bez osobního kontaktu není možné. Žádost má dvě záložky - jednu vyplňuje žadatel, druhou lékař - část pro lékaře naleznete zde!

Jaké jsou důvody, abychom s Vámi odmítli uzavřít smlouvu o poskytování sociálních služeb:

  •  Nepatříte do cílové skupiny našeho zařízení (viz. O Nás).
  •  Neposkytujeme službu, o kterou žádáte.
  •  Váš zdravotní stav vylučuje poskytnutí sociální služby: tzn. vyžaduje poskytnutí sociální péče ve zdravotnickém zařízení nebo by Vaše chování z důvodu duševní poruchy narušovalo kolektivní soužití a nebo trpíte-li infekční nemocí.

Dokumenty ke stažení: